Archive for Październik 6th 2016

Znalezione obrazy dla zapytania film królestwo 2016Uczniowie klas IV-VI w dniu 5 października 2016r. w kinie Ciemna w Starogardzie Gdańskim obejrzeli  wspaniały, przyrodniczy  film pt. „Królestwo tajemnice puszczy”. Przed wyjazdem rozwiązując zadania odbyli godzinną lekcję przyrodniczą przygotowując się do tematyki filmu. Przed samą projekcją odbyło się spotkanie z edukatorem, a później oddaliśmy się wspaniałym obrazom przyrodniczym.

„Żeby zrozumieć drzewo, musisz zrozumieć las” – mówił David Suzuki, kanadyjski naukowiec i przyrodnik. Film  Królestwo przenosi nas w samo serce prastarej puszczy. Puszczy, która tysiące lat temu porastała Europę, a którego jedynym zachowanym do dziś fragmentem jest Puszcza Białowieska. Film to opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej ludzką ręką. To również cenne widowisko o znaczeniu otaczającej nas przyrody, jej bogactwie, pięknie i rządzących nią prawach, o związkach człowieka ze środowiskiem naturalnym i o tym jak zmieniały się one w czasie. Królestwo to nie tylko fascynująca lekcja na temat ewolucji, to również lekcja historii – przywołująca dzieje pierwszego osadnictwa i obserwacje dotyczące życia naszych praprzodków. 

W czwartek uczniowie w klasach podsumowywali swoje wiadomości, dzielili się zapamiętanymi informacjami i przeżywali zapamiętane sceny z filmu „Królestwo tajemnice puszczy”.